Vrasja në Shkodër/ Në 2008 është ekzekutuar xhaxhai i Ridvanit, Enver Ramazani! I zunë pritë në afërsi të fshatit Shirq

Burime për Report Tv bëjnë me dije se në vitin 2008 është ekzekutuar xhaxhai i Ridvan Ramazanit, Enver Ramazani (Hyseni).

Ky i fundit është vrarë me një plumb në zemër teksa drejtonte një fuoristradë "Benz ML" me targa të huaja.

Ai është vrarë në rrugën dytësore të fshatit që të çonte në banesë.

Në afërsi të fshatit Shirq të komunës Dajç, rreth 20 km të Shkodrës ku persona të paidentifikuar kanë dalë nga shkurret në krah të rrugës dhe e kanë qëlluar me automatik.


Lajmi kryesor:

28 nëntori i përgjakshëm në Shkodër/ Ekzekutohet Ridvan Ramazani, arrestohen 3 persona! Dalin emrat e autorëve, vëllezërit lidhje me ekzekutuesin e efektivit Ujka dhe Ibrahim Licin


E.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    10 vjet më pas, a është bërë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

John

Qeveria shqiptare shpalli diplomatin 'non grata', mediet ruse: Ambasada i konsideron akuzat të pabaza! Tirana bëri 2 shkelje