Vrasje në Angli, dëshmitarët: Ndodhi në 'shtëpi bari', rrinin 3 shqiptarë! Nuk po flasim për bimë të vogla këtu por  për 'gjysmë pemë'

Vendngjarja

Një hetim për vrasje u nis pasi një burrë u plagos për vdekje në atë që dyshohet të jetë një 'shtëpi bari' në Angli. Policia, zjarrfikëset dhe ekipet e ambulancës u alarmuan në orën 3:15 të mëngjesit të sotëm për një trazirë në rrugën 'Caley'.

Një dëshmitare është shprehur se rreth tetë burra kishin mbërritur në pronë të armatosur me thika dhe një sëpatë.

Ata hynë me forcë dhe thyen derën e përparme dhe xhamat – dhe sulmuan pasagjerin përpara se të largoheshin me makina.

Dëshmitarja tha se shtëpia në fjalë ishte zënë nga tre burra, të cilët ajo mendon se janë shqiptarë, për katër vitet e fundit.

Një fqinj thuhet se ka zbuluar një sëpatë të hedhur në Rankine Road aty pranë, pranë një Ford Fiesta, të cilën policia e rrethoi më vonë. Këtë mbrëmje ajo thotë se e gjithë rruga mban erë kanabisi.

Ndërkohë që një tjetër person ka thënë se ka parë rreth 15 burra duke vrapuar ndërsa mbanin bimë kanabis.

"Ne nuk po flasim për bimë të vogla këtu," tha ai. “Po flasim për “gjysmë pemë”.

K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Katër vrasjet në bulevard, a është bërë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

John

Zgjedhjet e pjesshme vendore, Celibashi: Do kushtojnë 180 mln lekë, Vora votim elektronik! Berisha duhet të sjellë vërtetim nga gjykata e Tiranës për partinë