Vrau 62-vjeçarin e i plagosi të birin, Apeli dënon përfundimisht me 33 vite burg Sofokli Shanin! Shkalla e parë i kishte dhënë ‘Burgim të përjetshëm’

Vrau 62-vjeçarin e i plagosi të birin, Apeli dënon përfundimisht me 33 vite burg Sofokli Shanin! Shkalla e parë i kishte dhënë ‘Burgim të përjetshëm’

Viktima Irakli Qorri dhe i biri i plagosur Kejdi Qorri

Gjykata e Apelit e Juridiksionit të Përgjithshëm ka vendosur ndryshimin e dënimit me burg për jetë për Sofokli Shani, i cili vrau 62-vjeçarin Rako Qorri dhe plagosi djalin e tij, Kejdi Qorri. Apeli ka dënuar përfundimisht me 33 (tridhjete e tre) vjet burgim autorin.

Ngjarja e rëndë ndodhi rreth orës 23:47 të datës 2 qershor, ku autori Sofokli Shani, vrau me armë zjarri 62 vjeçarin Hirakli Qorri në lokalin e tij, ndërsa plagosi djalin e viktimës Kejdi Qorri 31 vjeç.

62 vjeçari ka ndërroi jetë në vend, ndërsa djali i tij u dërgua në spital në gjendje të rëndë në spital. Sipas të dhënave të para shkak i ngjarjes është bërë një debat i çastit në lokal midis autorit dhe viktimës, debat i cili ka përfunduar në përplasje fizike. Pasi është konfliktuar autori ka shkuar në shtëpi dhe ka marrë armën që e mbante pa leje e më pas është rikthyer në lokal ku dhe ka qëlluar.

Autori pasi ka kryer krimin është larguar nga lokali dhe është kapur vetëm pak minuta pas vrasjes bashkë me armën e krimit. Mësohet se ai ishte i dehur. Policia dhe grupi hetimor po punojnë për të zbardhur ngjarjen.

K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kërcënimet nga krimi, a duhet forcuar mbrojtja e prokurorëve e gjyqtarëve?×

Lajmi i fundit

Skënderbeu 'bingo' me talentin 19-vjeçar, kur Ermir Rashica provohej te Interi në Serie A (VIDEO)

Skënderbeu 'bingo' me talentin 19-vjeçar, kur Ermir Rashica provohej te Interi në Serie A (VIDEO)