POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Xherdan Shaqiri shkon tek Stoke
kalon me sukses testin shëndetëso

Xherdan Shaqiri ka përfunduar me sukses kontrollin mjekësor dhe ka arritur një akord personal me Stoke City.

“Sky Sport” raporton se lojtari i kombëtares zvicerane ka rëndë dakord për të kaluar nga Seria A në Premier Ligë.

Ekipi anglez ka rënë dakord të paguaj 12 milionë paund për të blerë lojtarin e Interit.

Trajneri i Stoke, Mark Hughes ka pranua më parë se ishin në tratativa dhe se po prisnin verdiktin e lojtarit.

Shaqiri ishte i pranishëm në stadium në ndeshjen Stoke-Liverpul, e cila përfundoi me rezultatin 1-0.

Redaksia Online
(f.s/shqiptarja.com)

Komento