Zaev: Maqedonia e Veriut nuk mund t'i shpëtojë krizës globale! Rama alarmoi mbi situatën, po alarmoj dhe unë

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev

As Maqedonia e Veriut duket se nuk do të mundet t'i shpëtojë krizës me ekonomike me të cilën po përballen shumë vende, duke prodhuar rritje të çmimeve.

Kështu u shpreh kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, i cili u shpreh se ka përgatitur politikat fiskale për përballimin e krizës, duke siguruar se autoritetet do të ndërmarrin masat e duhura për të mbrojtur qytetarët.

Ai u ndal edhe te situata në Shqipëri, ku tha se tashmë kryeministri Edi Rama e ka dhënë alarmin për krizën dhe kishte ardhur momenti që edhe ai të bënte të njëjtën gjë.

 “Po do të ketë krizë. Shoh miku im dhe kolegu nga Shqipëria Edi Rama alarmoi, po alarmoj edhe unë. Kriza energjetike do të jetë vërehet, çmimet janë të larta, por të presim javët dhe muajt e ardhshëm. Të shohim si do të shkojnë gjërat, ndërsa shteti është këtu për të ndihmuar”, tha mes tjerash Zaev.

J.SH./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Sipas jush pas zhvillimit të dy Kuvendeve PD do të jetë?×

Lajmi i fundit

John

E rëndë në Pogradec/ 46-vjeçarja del nga spitali, sapo shkon në shtëpi ndërron jetë