Zelensky ‘surprizon’ sërish, viziton edhe Kharkivin në befasi

Zelensky ‘surprizon’ sërish, viziton edhe Kharkivin në befasi

1679509502_fgj.JPG

Pas takimit me ushtrinë ukrainase në frontin e Bakhmutit dhe Donteskut, presidenti Volodymyr Zelensky bëri gjithashtu një mbërritje të papritur në Kharkiv. Këtë e raporton Ukrainska Pravda . Zelensky i dha një çmim nderi kryebashkiakut Igor Terekhov dhe e postoi fjalimin në një video në Telegram.

“Faleminderit banorëve të këtij qyteti të bukur, i cili mbron pavarësinë tonë krah për krah me qytetet e tjera të shtetit tonë”, tha presidenti ukrainas. Vizita e Zelensky shërbeu gjithashtu për të vlerësuar situatën në rajon, duke filluar me rregullimin e fortifikimeve dhe restaurimin e infrastrukturës. Zelensky i dorëzoi kryebashkiakut Igor Terekhov çmimin e nderit "Qyteti Hero i Ukrainës".


Lajmi kryesor:

Lufta/ Moska për plumbat e uraniumit të varfëruar: Perëndimi luan me zjarrin! IAEA, pas sulmit në Zaporizhzhia: Siguria e uzinës është e pasigurt


G.MO/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të zhvillohen zgjedhje të reja në komunat në veri të Kosovës?×

Lajmi i fundit

Kontrolloi makinën dhe portofolin një qytetari, rrahu një tjetër!  Përjashtohet nga policia Komandanti i Rendit në Shkodër, drejt arrestimit

Kontrolloi makinën dhe portofolin një qytetari, rrahu një tjetër! Përjashtohet nga policia Komandanti i Rendit në Shkodër, drejt arrestimit