Zelensky: Tërheqja ruse nga Ishulli i Gjarpërinjve ndryshon në Detin e Zi, do t’i nxjerrim jashtë nga kudo

Zelensky: Tërheqja ruse nga Ishulli i Gjarpërinjve ndryshon në Detin e Zi, do t’i nxjerrim jashtë nga kudo

1656506998_a7ac8a34275b444fb3d4117439b43b86.jpg

Tërheqja ruse nga ishulli i Gjarpërinjve në fakt ndryshon situatën në Detin dhe Zi. Këtë e theksoi presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky, pasi përgëzoi Forcat dhe Armatosura për rolin e tyre. Udhëheqësi i Kievit tha se ai ishte "mirënjohës për gjuajtësit tanë, pilotët e aviacionit, ushtrinë dhe për forcat ajrore".

Më pas ai theksoi se ishulli "është një pikë strategjike" dhe për këtë arsye tërheqja ruse "ndryshon ndryshimet në Detin e Zi". Sipas Zelensky, e gjithë kjo “nuk garanton sigurinë, nuk garanton që dhuna nuk do të kthehet. Hap pas hapi do t'i nxjerrim nga deti, toka, qielli ynë”.


Lajmi kryesor:

Lufta në Ukrainë/ Sulme me raketa në Odessa, 21 të vdekur! Ursula von der Leyen drejtuar ukrainasve: Evropa është me ju deri në fitore


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A po menaxhohet si duhet situata me zjarret në vend?×

Lajmi i fundit

Harroi se i dha njëherë dorën senatorit, Biden i hutuar për disa sekonda

Harroi se i dha njëherë dorën senatorit, Biden i hutuar për disa sekonda