Zgjedhjet e përgjithshme, mbyllen qendrat e votimit në Itali! Ja kur mësohen rezultat e para

Zgjedhjet e përgjithshme, mbyllen qendrat e votimit në Itali! Ja kur mësohen rezultat e para

Mbyllen qendrat e votimit në të gjithë Italinë. Ora 23:00 shënoi edhe momentet e fundit të votimit në këto zgjedhje shumë të rëndësishme parlamentare. Ende  nuk ka një shifër zyrtare për pjesëmarrjen e përgjithshme në zgjedhje. Tashmë pritet të fillojë menjëherë procesi i numërimit të votave që do të nisë me votat për senatin dhe më pas për Dhomën e Deputetëve.


Lajmi kryesor:

Mbyllet votimi për zgjedhjet e përgjithshme në Itali, pritet fitore e së djathtës ekstreme! Meloni mund të bëjë historinë


K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Qeveria shpërblim 5 mijë lekë për pensionistët, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

FOTOLAJM/ Ja sesi shqiptarët me fanellat kuqezi ndalohen të hyjnë në stadiumin ku do të luhet ndeshja Serbi-Zvicër

FOTOLAJM/ Ja sesi shqiptarët me fanellat kuqezi ndalohen të hyjnë në stadiumin ku do të luhet ndeshja Serbi-Zvicër