Zhvati 3 mln euro përmes mashtrimit, lihet në burg agjentja e postës ‘ADEX-it’ në Korçë

Zhvati 3 mln euro përmes mashtrimit, lihet në burg agjentja e postës ‘ADEX-it’ në Korçë

1685952420_finalprojekt.00325223.Still039.jpg

Gjykata e Korçës ka vendosur masën e sigurisë  “arrest me burg” për Alma Beqirin. Seanca ka nisur në orën 10:00 dhe ka zgjatur 2 orë.

Alma Beqiri akuzohet se ka përvetësuar nëpërmjet mashtrimit një shumë prej 3 milion eurosh për periudhën 2021-2023 si agjente e shërbimeve postare private në Korçë dhe Pogradec.


Lajmi kryesor:

U arrestua për zhvatjen e 3 mln eurove, lihet në burg agjentja postare! Beqiri: E stisur nga 'ADEX-i', jam debitore 200 mijë euro! Avokatët kërkojnë auditim


G.MO/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Vritet polici në Kosovë, a po reagojnë si duhet ndërkombëtarët ndaj Serbisë×

Lajmi i fundit

Sulmi në Veri të Kosovës, ish-ambasadori Gashi: Agjencia e inteligjencës parandaloi një masakër

Sulmi në Veri të Kosovës, ish-ambasadori Gashi: Agjencia e inteligjencës parandaloi një masakër