Zhvendosja e tregut Elektrik, Veliaj: S’ka më favela! Progres me çdo kusht

TIRANË- Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj shprehet i vendosur për të çuar përpara projektin, që parashikon largimin e Tregut Elektrik dhe shndërrimin e saj në një hapësirë, që kryebashkiaku thotë se do i shërbejë gjithë komunitetit të zonës.

Përmes një postimi në tëitter, kryebashkiaku Veliaj nënvizon se tregtarët e tregut elektrik janë njoftuar që në 20.12.2019 për zhvendosjen në Shkozë, ndërsa bën me dije se Tirana do të ecë në rrugën e progresit me çdo kusht.

“Kanë kaluar 20 vjet nga pastrimi i Lanës nga Edi Rama e ka ende njerëz që duan favelat mes lagjeve. Jo më! Progres me çdo kusht!

Tregtarët e tregut elektrik janë njoftuar që në 20.12.2019 për zhvendosjen në Shkozë, ja si transformohet zona”, shkruan Veliaj.

Postimi i plotë i Erion Veliajt

Shembja e tregut elektrik të vendosur pranë zonës së Shkollës së Baletit në Tiranë ka nisur ditën e sotme. Fillimisht kanë qenë tregtarët që shisnin aty të cilët kanë protestuar kundër këtij vendimi, por sipas bashkisë ata janë njoftuar që në 20 dhjetor 2019 për zhvendosjen në Shkozë.

B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A e ka menaxhuar në mënyrën e duhur sistemi shëndetësor emergjencën e krijuar nga koronavirusi?

Komento

Komente

  • jani: 30/01/2020 18:42

    NA bej nje shesh me gunge se e kemi merak,,,ose nje kulle qe te pime kafe ne maje ...te hengert mortja ermut...

    Përgjigju