Rrezikohej linja e tensionit Shqipëri-Kroaci/ Shuhen pas 5 orësh flakët në Krastë të Krujës

KRUJË- Një zjarr i fuqishëm ka rënë pasditen e sotme në Krastë të Krujës. Flakët janë përhapur me shpejtësi për shkak të erës së fortë në zonë dhe për shkak të thatësirës. 

Zjarri ka rënë  mbi fabrikën e vjetër të çimentos. Si pasojë e flakëve është rrezikuar edhe linja e tensionit të lartë 400 kV Shqipëri-Kroaci.  Flakët kanë arritur të shuhen pas 5 orësh në sajë të bashkëpunimit me forcat zjarrfikëse të Vorës.

Sipas shërbimit zjarrfikës zjarri dyshohet të ketë qenë i qëllimshëm. Edhe ditën e djeshme në afërsi të kësaj zone ra një tjetër vatër zjarri. Flakët janë shkaktuar qëllimisht nga persona ende të paidentifikuar. Nga flakët u rrezikuan edhe disa banesa që ishin aty pranë por shërbimet zjarrfikëse arritën të neutralizonin flakët.

//Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Mjekët nuk janë dakord me rritjen e pagës 40%, a kanë të drejtë?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Pandemia në Ballkan/ Rumania regjistron 37 vdekje dhe 2086 raste të reja Covid