Zjarr i madh në Radhimë, rrezikohen bizneset dhe banesat! Banorët në 'luftë' me flakët

Një zjarr i madh ka rënë në Radhimë ditën e sotme, ndërsa rrezikohen bizneset dhe banesat aty pranë. Siç shihet dhe nga pamjet janë djegur kodrat e Rradhimës. Banorët vijojnë të luftojnë me flakët për ti vënë nën kontroll. Situata është problematike pasi zjarri favorizohet nga era.

 


Lajmi kryesor:

Zjarri 'pushton' Karaburunin, punonjësit e ADZM 'luftojnë' me mjete rrethanore, 2 orë në këmbë për të pirë ujë! Në Radhimë rrezikohen bizneset e banesat, në flakë dhe Mali i Kuçit


Be.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Përplasja me Bashën, jeni pro apo kundër rikthimit të Sali Berishës në krye të PD-së?×

Lajmi i fundit

John

Puna e vetme që gratë mund të bëjnë për qeverinë e Kabulit është pastrimi i tualeteve