Zjarr në Gjirokastër/ Flakët vënë në rrezik stane bagëtish, banesa dhe biznese! Situata kritike

Foto ilustruese

GJIROKASTËR- Një zjarr i madh është regjistruar mbrëmjen e sotme në qytetin e Gjirokastrës.

Siç raporton gazetari Piro Nase, flakët kanë vënë në rrezik 2 stane bagëtish, 3 banesa dhe 2 biznese.

Sipas komandantit të Policisë së Mbrojtjes nga Zjarri dhe e Shpëtimit (PMNZSH), Kujtim Bizhga në vendngjarje kanë shkuar forca të shumta zjarrfikëse dhe 3 mjete për shuarjen, teksa kanë kërkuar ndihmë edhe nga Tepelena, paso situata paraqitet kritike.

B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Vrasje, atentate, plagosje! A ju duket shqetësuese situata kriminale në vend?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Basha kujton Havzi Nelën në 32-vjetorin e varjes përmes mesazheve të fshehta: E të shtypunit i tha: Çohu!