Zjarri në COVID 3 në QSUT, ministrja: Incident në zonën e gjelbër, asnjë pacient apo pjesë e stafit nuk ishte në rrezik

Janë mbi 70 pacientë në spitalin COVID 3 por sipas ministres së Shëndetësisë Ogerta Manastirliu nuk është prekur nga incidenti asnjë  prej 3 pavionëve dhe askush nuk është rrezikuar.

"Ka ndodhur jo në zonat e pavionëve, por një incident në zonën e gjelbër ku ndodhen shërbimet mbështetëse. Nuk ka lidhje me spitalet COVID dhe kësaj strukture spitalore. Sapo është konstatuar menjëherë është reaguar përmes bombolave fikëse dhe u njoftuan autoritetet për të hetuar. Stafi dhe pacientët janë shumë mirë dhe nuk ka asgjë për tu shqetësuar. Situata është nën kontroll. Nuk mund të flas për shkaqet, është ende në hetim", ka thënë Manastirliu.


Lajmi kryesor:

Zjarr në QSUT, në një zyrat e administratës së spitalit COVID 3! Mjekët dhe pacientët dalin jashtë, situata vihet nën kontroll (VIDEO)


K.T./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Basha apo Berisha, sipas jush kush e ka mbështetjen e anëtarësisë së PD-së?×

Lajmi i fundit

John

Pensionistët e punësuar edhe 75 vjeç paguajnë siguracione! INSTAT: 16.4% e të punësuarve në 2021 janë mbi 65 vjeç, mosha e tretë në nevojë për të ardhura