Zjarri në pyllin me pisha në fshatin Gjorgoz të Fier, punonjësi i pyjores izolohet mes flakëve dhe tymit, shpëtohet nga zjarrfikësit

Forcat zjarrfikëse kanë bërë të mundur shpëtimin e punonjësit të pyjore në Gjorgoz të Fierit, i cili rrezikoi jetën pasi u izolua nga flakët në zjarrin që ka përfshirë prej më shumë se 24 orësh pyllin me pisha të fshatit. Rauf Muskaj, fatmirësisht ndodhet në gjendje të mirë, pasi u shpëtua nga Shërbimi Zjarrfikës Patos.

Punonjësit e pyjores po punojnë bashkë me zjarrfikësit për shuarjen e flakëve,, por puna e tyre vështirësohet për shkak të terrenit të vështirë.


Lajmi kryesor:

Digjet prej 24 orësh pylli me pisha në fshatin Gjorgos në Fier, zjarrfikësit hasin vështirësi për shuarjen e tij për shkak të terrenit


J.SH./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ish-kryeprokurori Llalla dënohet me dy vite burg, a besoni se drejtësia e re do të ndëshkojë edhe të tjerë zyrtarë të lartë?×

Lajmi i fundit

John

Italia i përgjigjet thirrjes së Biden/ Draghi: Do të dhurojmë edhe 30 milionë doza të vaksinës anti-COVID