Zyrtare/ AF Elbasani konfirmon Nevil Deden për Superligën, afron në stol ish-portierin e Kombëtares

Zyrtare/ AF Elbasani konfirmon Nevil Deden për Superligën, afron në stol ish-portierin e Kombëtares

Nevil Dede gjatë rinovimit

Nevil Dede do jetë në stolin e trajnerit të AF Elbasanit edhe për sezonin 2024-25, me klubin që do jetë pjesë e Superligës. Kampionët e Kategorisë së Parë i kanë besuar "timonierit" 49-vjeçar edhe për një vit, duke e konfirmuar si trajner.

Ndërkohë në stafin e Dedes ka pasur ndryshime. Janë larguar Eriol Merxha dhe Artan Skënderi, teksa ndihmësa të tij do jenë Isli Hidi (17 ndeshje me Kombëtaren) dhe Hektor Idrizaj. Përgatitës atletik do jetë Elton Kodra.

Presidenti i AF Elbasanit, Kujtim Llupa i ka idetë e qarta në Superligë, me objektivin që do jetë pjesëmarrja në katër vendet e para dhe sigurimi i Evropës, me merkaton që pritet e "zjarrtë" këtë verë.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Hapësirat publike në bregdetin shqiptar, sipas jush janë:×

Lajmi i fundit

'Kush e fiton Europianin?' Ja si u votua tek sondazhi i Shqiptarja.com

'Kush e fiton Europianin?' Ja si u votua tek sondazhi i Shqiptarja.com