Zyrtare/ Dinamo rikthen pas dy muajsh Dritan Mehmetin, pjesë e klubit Jahmir Hyka dhe Sabien Lilaj

Zyrtare/ Dinamo rikthen pas dy muajsh Dritan Mehmetin, pjesë e klubit Jahmir Hyka dhe Sabien Lilaj

Disa nga trajnerët e Akademisë 'Dinamo City'

Dinamo ka 'ndërruar fytyrë' dhe pas bashkëpunimit me Manchester City-n ka shtuar prezencën edhe me akademinë e saj. Blutë kanë njoftuar në kanalet e komunikimit se kanë përzgjedhur edhe trajnerët për grupmoshat e ndryshme. Nga U-11 dhe deri te U-19 tanimë Dinamo ka trajnerë të rinj.

Te U-11 do drejtojë Aleko Bregu, ndërsa për moshat deri në 13 vjeç është një ish si Luan Pinari. Engert Bakalli, Jahmir Hyka, Sabien Lilaj dhe Dritan Mehmeti janë pjesë e projektit të rinj.

Pasi ishte për disa muaj pjesë e ekipit të parë të Dinamos, Dritan Mehmeti rikthehet në stolin e Bluve pas dy muajve, këtë herë te ekipi U-19.

Njoftimi:

FC Dinamo City ka kënaqësinë t'ju njohë me trajnerët e akademisë për sezonin 2023-2024. Dinamovitët e rinj dhe të vegjël, do të drejtohen sipas grupmoshave nga:

U19 Dritan Mehmeti

U17 Genc Mahmutaj

U16 Sabien Lilaj

U15 Jahmir Hyka

U14 Engert Bakalli

U13 Luan Pinari

U11 Aleko Bregu

Trajner portierësh: Edvan Bakaj

 

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Sulmi në Veri të Kosovës, a rrezikohet një konflikt në rajon?×

Lajmi i fundit

Tensione në veri të Kosovës/ 'Sulmi ishte i koordinuar dhe i sofistikuar', ambasadori amerikan reagon për Politico: Sasia e armëve tregon se ishte plan për të destabilizuar sigurinë në rajon

Tensione në veri të Kosovës/ 'Sulmi ishte i koordinuar dhe i sofistikuar', ambasadori amerikan reagon për Politico: Sasia e armëve tregon se ishte plan për të destabilizuar sigurinë në rajon