Zyrtare/ I dërgoi në Euro 2024, trajneri i Çekisë jep dorëheqje: Ngjarje jo të mira

Zyrtare/ I dërgoi në Euro 2024, trajneri i Çekisë jep dorëheqje: Ngjarje jo të mira

Jaroslav Šilhavý


Trajneri Jaroslav Šilhavý ka dhënë dorëheqjen nga drejtimi i kombëtres çeke të futbollit. Pas ndeshjes finale kualifikuese për kalimin në Euro 2024 kundër Moldavisë fituar 3-0, ai deklaroi se ishte ndeshja e tij e fundit në stol për kombëtaren.

“Dëshiroj të falënderoj djemtë për mënyrën se si e menaxhuan ndeshjen pas gjithë atyre ngjarjeve dhe ne ia arritëm qëllimit për të kaluar në Kampionatin Evropian”, tha ai në një intervistë për ČT Sport pak minuta pas ndeshjes finale kundër Moldavisë, në atë që kombëtarja siguroi pjesëmarrjen në Kampionatin e tetë Evropian.

“Pavarësisht se jemi të lumtur, para ndeshjes vendosëm që të mos vazhdojmë me kombëtaren. Këtë gjë ia kam thënë presidentit Petar Fouska”, tha Jaroslav Šilhavý.


Lajmi kryesor:

Italia është në Euro 24, barazimi 'i thatë' nderon të kaltrit! Çekia 'shkërmoq' Moldavinë dhe ndjek Shqipërinë


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Komision hetimor vetëm për çështje konkrete,jeni dakord me propozimin e PS?×

Lajmi i fundit

U arrestua së bashku me burrin e saj, zbardhet emri i autorit të dyshuar të vrasjes së Liridona Murselit

U arrestua së bashku me burrin e saj, zbardhet emri i autorit të dyshuar të vrasjes së Liridona Murselit