Zyrtare/ Mbijetesa s'mjafton, Udinese shkarkon Fabio Cannavaron

Zyrtare/ Mbijetesa s'mjafton, Udinese shkarkon Fabio Cannavaron

Fabio Cannavaro

Fabio Cannavaro shkarkohet nga Udinese pasi ky i fundit në stolin e trajnerit siguroi mbijetesën e skuadrës në javën e fundit të Serie A, duke qëndruar vetëm pak kohë në këtë post.

Këtë e ka bërë të ditur vetë tekniku napolitan në rrjetet sociale. Duke lexuar postimin mund të kuptohet se si vendimi nuk ishte aspak konsensual.

“Presidenti Pozzo më komunikoi sot vendimin e kompanisë për të mos vazhduar marrëdhënien tonë profesionale, e falenderoj për mundësinë që më dha dhe më vjen keq që nuk munda të vazhdoj këtë rrugëtim të shkurtër, por intensiv që në një muaj e gjysmë kampionat na çoi në një ndërmarrje të madhe dhe emocionuese duke mbijetuar", shkruan Topi i Artë i 2006.

Tani Cannavaro do të jetë në kërkim të një klubi të rinj, pasi deri më tani e ka treguar veten se është një trajner që mund t’i besohet dhe mund të arrijë objektivat e vendosura.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

Përplasja në Këshillin Bashkiak, Tedi Blushi: Seanca ishte planifikuar për gjakderdhje! Veliaj ishte me anti-plumb, kishte njerëz të armatosur

Përplasja në Këshillin Bashkiak, Tedi Blushi: Seanca ishte planifikuar për gjakderdhje! Veliaj ishte me anti-plumb, kishte njerëz të armatosur