ZYRTARE/ Tjetër shqiptar në ekip, Bayern Munich firmos me sulmuesin

ZYRTARE/ Tjetër shqiptar në ekip, Bayern Munich firmos me sulmuesin

Dion Berisha

Bayern Munich ka nënshkruar kontratë me sulmuesin e kombëtarës së Kosovës U21, Dion Berisha. Ishte vetë klubi bavarez që e konfirmoi këtë lajm përmes rrjeteve sociale.

“Dioni është talent ambicioz dhe ka punuar me përkushtim të madh te ekipi i Augsburgut. Ai ka fituar tashmë përvojë në ligën rajonale dhe ne jemi shumë të kënaqur që ai tani dëshiron t'i kap majat në të ardhmen në futbollin profesionist”, tha drejtori sportiv i Bayern Munich Campus, Halil Altintop.

Dion Berisha debutoi me kombëtarën e Kosovës U15 në vitin 2018, ndërsa deri më tani ishte pjesë e skuadrës së Augsburgut U19.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

Lufta në Ukrainë/  SHBA do t'i japë Kievit raketat ATACMS, godasin objektivin deri në 300 km larg- raportojnë mediat amerikane

Lufta në Ukrainë/ SHBA do t'i japë Kievit raketat ATACMS, godasin objektivin deri në 300 km larg- raportojnë mediat amerikane