Zyrtarët amerikanë takohen me Rrumbullakun: Bashkëpunim midis forcave të rendit të SHBA dhe Policisë së Shtetit

Zyrtarët amerikanë takohen me Rrumbullakun: Bashkëpunim midis forcave të rendit të SHBA dhe Policisë së Shtetit

David Wisner dhe Muhamet Rrumbullaku

Pjesëtar të ekipit të seksioneve ligjzbatuese në ambasadën e SHBA në Tiranë, së bashku me të Ngarkuarin me Punë, David Wisner, janë takuar me drejtorin e Policisë së Shtetit, Muhamet Rrumbullaku për të diskutuar partneritetin dhe bashkëpunimin mes Shteteve të Bashkuara dhe Shqipërisë në fushën e zbatimit të ligjit.

Wisner ka falënderuar Policinë e Shtetit për përpjekjet e saj në luftën, kundër krimit të organizuar, trafikut të paligjshëm të narkotikëve dhe për një Shqipëri më të sigurtë.

Në takim u pohua gjithashtu edhe bashkëpunimi i fortë midis forcave të rendit të SHBA, Ambasadës së SHBA dhe Policisë së Shtetit.

‘Anëtarët e ekipit të zbatimit të ligjit të Ambasadës iu bashkuan të Ngarkuarit me Punë David Wisner për një takim me Drejtorin e Policisë së Shtetit Shqiptar (ASP) Muhamet Rrumbullaku për të diskutuar partneritetin dhe bashkëpunimin e fortë midis zbatimit të ligjit të Shteteve të Bashkuara dhe Shqipërisë.

Wisner falenderoi PSHSH-në për përpjekjet e saj për të luftuar krimin e organizuar, për të luftuar trafikun e paligjshëm të narkotikëve dhe për të krijuar një Shqipëri më të sigurt. Ata pohuan gjithashtu bashkëpunimin e fortë midis forcave të rendit të SHBA-së, Ambasadës së SHBA-së dhe ASP-së.’- njofton ambasada.

M.Q./KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Nice: 03/10/2023 11:13

    Ore kan pjerdhur keta amerikanet skan pun tjeter keta flm fl lesh pordh me rigon ore ketu sjetohet me po shpopullohet vendi ska ngel me njeri dhe bandat jan merzit skan me ca bejn po ikin vet kan ngel 5 lamasher we se han dot emigrimin mbajn ndonje kobure ne brez ndonje blind pa letra keta tho. Krimi ca krim lesbi skan z ardh nje. Gjarje atentet me djebje makinadh keto jan njgjarje jo si ato te shkodres vrau xhaxhain per pyllin ato i kepusin keta

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Si i gjen shqiptarët 111- vjetori i shpalljes së pavarësisë?×

Lajmi i fundit

Përshkoi 260 km nga Prishtina për 111-vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë, Erzen Zyberaj merr medalje nga Bashkia e Tiranës

Përshkoi 260 km nga Prishtina për 111-vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë, Erzen Zyberaj merr medalje nga Bashkia e Tiranës