Zyrtarizimi i 'Air Albania Stadium'/ Rama: U kry! Ta gëzojnë brezat

TIRANË- 'U kry"! Është ky reagimi i kryeministrit Edi Rama, për zyrtarizimin e emrit të stadiumit kombëtar në "Air Albania".

Në një postim të shkurtër në rrjetet sociale, teksa ka publikuar një foto në të cilën është e shkruar me gërma të mëdha emri i ri i stadiumi kombëtar, kreu i qeverisë shkruan: U kry, ta gëzojnë brezat!

Stadiumi Kombëtar hapi dyert me ndeshjen Vllaznia-Apolonia për femra më 10 nëntor, e ndërsa ndeshja inauguruese do të jetë ajo e kombëtares së madhe me Francën në 17 nëntor. Në këtë ndeshje do të jetë i pranishëm edhe kreu i UEFA-s, Aleksander Čeferin.

B.K./r.k./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A ju duket i drejtë vendimi për hapjen e listave dhe ndalimin e koalicioneve parazgjedhore?

Komento

Komente

 • Faik: 15/11/2019 18:00

  "Ta Gézojné" HAJDUTÉT dhe DOBIÇAT qé e kané RRJEPUR SHQIPÉRINÉ , pér 29 Vite Rresht!!!! Léri DÉNGLAT O ZVARRANIK PA KOKÈ , POR SHKARKO Presidentin HAJDUT nga Detyra , qé ti PLEHRÉ ja dhe , edhe PSE 850 MIJÉ SOCIALISTÉ té Ndershém ishin KUNDÉR KRYEHAJDUTIT té THESARIT té SHTETIT dhe QINDRA VJEDHJEVE dhe GABITJEVE té tjera qé ka béré HAJDUTI i LSI PLAÇKITJES!!!! PAZARET e tua me HAJDUTIN e LSI BABÉZISÉ népér SKUTAT E KRRIMIT TÉ ORGANIZUAR , po i VUAN gjithé SHQIPÉRIA tashti !!!!! "Shqipéria dhe Drejtésia e RE Digjet , ndérsa Edvin MALUKAT Rama Krrihet" !!!!

  Përgjigju
 • Sifi: 15/11/2019 17:57

  Stadiumi eshte privat apo i shtetit ? Po qe se eshte i shtetit ta gezojne brezat, po qe i privatit cfar te gezojne ?

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Zjarr në fshatin Nikel të Fushë-Krujës, flakët përfshijnë varrezat