Gjithë familja në skenë, ju tregojmë projektin që do të bëjë bashkë Yllka Mujon me femijët e saj

25 Tetor 2019, 12:10 | Përditesimi i fundit: 2019-10-25 12:20:20

Padyshim mund të themi se ky është momenti i Amosit! Është kthyer në një ng aktorët e teatrit më të dashur për publikun me shfaqje të njëpasnjëshme shumë të suksesshme që po ngjit në skenë. I ardhur nga një familje artistësh që kanë dhënë shumë për artin shqiptar, Amos Muji Zaharia, pasi ka provuar magjinë e skenës me mamanë e tij, aktoren e mirënjohur Yllka Mujo thotë se ky është momenti për të sjellë në skenën e teatrit një shfaqje që do t’i bëjë bashkë: Yllka Mujon, Amosin dhe Elian!

Mamaja na ka dhënë një liri absolute të dyve për të zgjedhur, edhe mua edhe Elias.  Kemi bërë një projekt që nuk ka dalë akoma, shfaqje teatri, të tre së bashku si në jetë: yllka nëna, Elia motra dhe unë vëllai, vetëm se ajo është një ‘histori makabër’, ku nëna dhe vajza vrasin djalin, sepse nuk e dinin që ishte djali, nëna dhe motra ushqeheshin duke vrarë klientët e hotelit që kishin, nuk kemi patur mundësinë t’ia shfaqim publikut por do të vijë në një të afërt shumë të shkurtër”, thotë në ‘Rreze Dielli’ Amos Mujo Zaharia.

Programe të tjera

Shiko të gjitha