12 aventura në Tiranë/ Mrekullia në periferi të Tiranës, Prushi

3 Gusht, 21:25 | Përditesimi i fundit: 2022-08-04 10:38:36

Prushi eshte nje fshat ne Bashkine Tirane rreth 10 km larg qendres se Tiranes. Liqeni i fshatit Prush eshte nje liqen artificial, I cili ndodhet ne mes te fshatit Prush dhe Lalm. Liqeni eshte i pozicionuar mes kodrave te pyllezuara me pisha. Liqeni i Prushit ka nje kapacitet prej 300 000 m³ uje. Ndodhet shume prane qytetit dhe per te shkuar atje ndiqet rruga nga qendra ne drejtim te Vaqarit. Pa shkuar ne Vaqarr kthehesh djathtas dhe ndjek rrugen per ne fshatin Prush. Rruga eshte shume e mire dhe mund te shkosh deri prane liqenit me makine. Nuk ka shenja orientuese por banoret e zones do tju ndihmojne per ta gjetur

Kategori të tjera

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha