'6 nga 4 biznese nuk nxjerrin fitim', Lulzim Basha 'ngel' sërish në matematikë me gafën e rradhës

12 Tetor, 16:19

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha vijon me gafat e tij për shkak të nivelit të ulët të njohurisë mbi matematikën.

Në një prononcim për mediat, Basha foli për planin me 5 pika për ekonominë të PD-së, dhe gjatë fjalës së tij tha se 6 nga 4 biznese nuk nxjerrin fitim.

Kjo nuk është hera e parë që kreu i PD-së, Lulzim Basha bën gafa të tilla teksa përpiqet të japë shpjegime për ekonominë. 

r.k./Shqiptarja.com

Kategori të tjera