Afganistan/ Tentoi të hyjë në godinë, i riu hedh në erë veten! 18 viktima dhe mbi 50 të plagosur

24 Tetor, 22:26

Një shpërthim në kryqytetin e Afganistanit u ka marrë jetën të paktën 18 personave pranë një qendër kursesh.

Një person, i cili mbante të veshur dinamit iu afrua qendrës pranë zonës Dasht-e-Barchi ku në pamundësi për të hyrë brenda saj, shpërtheu veten.

r.k./Shqiptarja.com

Kategori të tjera