Agjërimi dhe detoksifikimi i trupit, ja benefitet që kanë në organizëm

12 Prill, 09:30 | Përditesimi i fundit: 2021-04-12 09:39:37

Stina e pranverës vjen edhe me shqetësimin e kileve të tepërta. Cilat janë mënyrat natyrale të detox-it për të humbur peshë shpejt dhe shëndetshëm ? Nutricionistja Diola Dosti u shpreh se argjërimi është një nga mënyrat kryesore dhe më të mira për të humbur peshë:

“ Detoxi më i  mië është argjërimi, me detox do të thotë që mos ti japësh organizmit tënd për një periudhë të caktuar kohore një sasi të ushqimit dhe për ti lënë hapsirë stomakut, mëlçisë, pankreasit që të qetsohet dhe të pushojë së punuari për një periudhë kohore në mënryë që të vetpastrohet. Në fakt kjo daton që në kohën e Hipokratit i cili thoshte që të gjitha sëmundjet  vijnë nga zorrët, domethënë flasim nga aparati i tretjes.

Ajo u shpreh se ndihmon edhe në ndërprerjen e qelizave kancerogjene.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha