Akti normativ/ Qeveria rishikon buxhetin e vitit 2022 Ibrahimaj: Do ndërhyjmë që çmimet mos të ndalin investimet!

19 Maj, 20:26 | Përditesimi i fundit: 2022-05-19 20:42:26

Qeveria do të mbështesë ndërtuesit që të mos goditen nga çmimet e larta në mënyrë që të mos ndalojnë investimet publike. Ndihma u konfirmua nga ministrja e Financave teksa nuk specifikoi se si do të jepet mbështetja. Ndërkohë nga ana tjetër FMN dhe Banka Botërore kërkojnë vëmendje të shtuar ndaj borxhit të lartë publik si dhe inflacionit që po kalon çdo pritshmëri.

Kategori të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha