Alarmi i Fruthit, duhet ti vaksinojmë fëmijët apo jo?

16 Janar 2019, 08:40

9 raste të reja me fruth të paraqitura nga 1 janari pranë konsultoreve të vendit, ka sjellë edhe reagimin nga Institutin e Shëndetit Publik. Erida Nelaj, përgjegjëse e vaksinimit në ISHP tregoi pse duhet kryer vaksinimi për fruthin si dhe u bëri thirrje prindëve që të kryejnë në kohë vaksinat kundër fruthit për të minimizuar kështu mundësinë që fëmijet të preken nga virusi.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha