Alimadhit i dridhet zëri në Kuvend: S'e dini ç'do të thotë të jesh në ditët e fundit të jetës

29 Tetor, 13:51 | Përditesimi i fundit: 2020-10-29 13:52:55

Pas debatit mes Ralf Gjonit dhe ministres Manastirliu, deputeti Adriatik Alimadhi me zërin që i dridhej i ka bërë thirrje Gjonit të mos bëjë politikë me Covid, duke treguar çfarë ka kaluar ai vetë kur ishte i infektuar.

"Meqë jam prekur nga covid Ralf do të të them një gjë. Doktoreshë Najada vinte 4 ose 5 herë në ndohmën time dhe diskutonim për ecurinë e shëndetit, edhe pse ilaçet nuk dhanë efekt po përpiqesha për të mbijetuar.

Nuk e dini se çdo të thotë të jesh në pikën e fundit të jetës, personalisht e kam vuajtur këtë shumë keq. E kam vuajtur këtë. Të gjithë mjekët kanë pasur solidaritet dhe bashkohem tërësisht me ta. Ne jemi deputet dhe unë kam dashur që çdo shqetësim timin me Covidin ta ndaj me shoqërinë. Nuk është momenti për të bërë politikë Ralf.

Të gjithë doktorët më kanë shërbyer me gjithçka. ilaçet duhet përgatitur dhe duhen marrë për të qenë përballë një pandemie që nuk dihet si shkon, para të bardha për ditë të zeza. Votojeni", tha Alimadhi.

b.ha./Shqiptarja.com

Kategori të tjera