'Babai im ishte arbëresh, unë dija pak shqip por më pas e harrova, më vjen keq', mesazhi i komandantit italian në Tiranë

26 Korrik, 12:22 | Përditesimi i fundit: 2022-07-26 15:41:57

Komandant i Karabinierisë italiane për trashëgiminë kulturore, Roberto Ricardi, ishte në Tiranë sot për të rikthyer në Atdhe pianon e vjetër, e cila ishte vjedhur në Parma dhe u gjet në Shqipëri. Por pak Atdhe komandanti ka edhe Shqipërinë, pasi ai është arbëresh dhe këtë e tregoi edhe në një intervistë për Report Tv.

Kategori të tjera

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha