Ndeshja me Spanjën, tifozët: Urojmë fitoren e kombëtares, të ‘shpërthejë’ stadiumi

24 Qershor, 15:46 | Përditesimi i fundit: 2024-06-24 15:47:03

Në Dusseldorf tifozët shqiptarë janë mbledhur në mbështetje të kombëtares. Report Tv dhe Shqiptarja.com sjell atmosferën në Dusseldorf me gazetarin Ernest Koçi. Tifozët e shohin të vështirë përballjen me Spanjën, por shpresojnë për fitore.

 

Pakoja e 14-të e sanksioneve kundër Rusisë përfshin ndalimin e rimbushjes së gazit të lëngshëm natyror të Rusisë në BE për qëllime të dërgimit të tij në vendet e treta.

Kjo pako i ofron gjithashtu BE-së më shumë mjete për ta luftuar shmangien e sanksioneve.