Medalje të Champions, bizhuteri dhe makina luksoze/Ja çfarë grabitën shqiptarët në shtëpinë e Zidanit

22 Tetor 2019, 11:31 | Përditesimi i fundit: 2019-10-22 11:34:24

EUROPOL ka publikuar pamjet e goditjes së bandës shqiptare që vepronte në Spanjë  duke u bërë makth i lojtarëve të Realit të Madridit dhe Atletikos, pasi grabitën banesat. Banda përbëhej nga katër shqiptarë dhe një spanjoll, të cilët janë arrestuar.

Autoritetet spanjolle gjatë operacionit kanë sekuestruar stoli, makina luksoze, mijëra euro, por edhe medalje të Champions League të njërit prej lojëtarëve të Atletikos. Thomas Partey, Álvaro Morata dhe Zinedine Zidane janë vetëm disa nga lojtarët dhe personalitetet e sportit që kanë rënë pre e grabitjes së shqiptarëve në Spanjë.

Kategori të tjera