Bjellorusi/ Blindohet Lukashenko, mbyll kufijtë me Poloninë e Lituaninë, nxjerr ushtrinë përgjatë kufirit me Ukrainën

19 Shtator, 10:40

Presidenti Bjellorus Aleksandër Lukashenko ka thirrur besnikët e tij dhe ka deklaruar se do të mbyllë kufijtë e Bjellorusisë me Poloninë dhe Lituaninë dhe do të vendosë ushtrinë për të kontrolluar kufirin me Ukrainën.

Pastaj "Cari i Minskut" iu drejtua qytetarëve të tre vendeve fqinje duke thënë se ata duhet të ndalojnë politikanët e tyre budallenj, satelit të SHBA-ve, që kanë ndërmend të fillojnë luftën

r.k./Shqiptarja.com

Kategori të tjera