Breshka iu bie në rrjetë, peshkatarët vlonjatë e lirojnë me urimin: IK dhe mos hajde më këtu

6 Nëntor, 16:09 | Përditesimi i fundit: 2020-11-06 16:15:49

Një breshkë detare e llojit “kareta-kareta” ka rënë në rrjetën e një peshkatari në Vlorë paraditen e kësaj të premteje. Breshka Kareta-Kareta rreth 70 kg ka përfunduar në rrjetë në ujërat e detit Adriatik. Kjo breshkë është e rrallë në brigjet e vendit tone. Peshkatarët kanë lënë sërish të lirë breshkën kareta-kareta

b.ha./Shqiptarja.com

Kategori të tjera