Bulqizë, kapen 1 mijë rrënjë kanabis, pranga tre personave

11 Korrik 2019, 09:13

Një mijë rrënjë kanabis janë kapur nga policia në zonën e Bulqizës, në Ballaj të Martaneshit ndërsa tre persona ranë në pranga.

Kanabisi ishte sjellë nga Tirana në formë kubikësh dhe ishte bërë gati për t'u mbjellë në zonën e Martaneshit. Gjatë aksionit policia sekuestroi një armë zjarri tip automatik.

Kategori të tjera