Dardha gati të mirëpresë turistët! Bien reshjet e para të borës

21 Nëntor, 21:32 | Përditesimi i fundit: 2020-11-21 21:32:55

KORÇË- Ulja e ndjeshme e temperaturave ka sjellë reshjet e para të borës në juglindje te vendit më konkretisht në fshatin turistik të Dardhës.

Rreshjet janë me intesitet të ulët ndërsa kanë nisur prej gati 1 ore dhe janë ende të pranishme në lartësi mbi 1200m.Sipas zyrtareve te autoritetit lokal rrugor, rreshjet e pakëta do të përfshijnë fshatrat turistike, Dardhë, Voskopojë dhe Qafë Qarrin, ndërsa kontraktorët janë në gadishmëri për çdo situatë.

b.ha./Shqiptarja.com

Kategori të tjera