Denoncimi: Kriset kulla e Minares së xhamisë së 'Et’hem Beut'! Reagon Instituti i Trashëgimisë Kulturore: Është mbetje silikoni

23 Janar, 17:01

Prej mëse dy vitesh Xhamia e Et’hem Beut po restaurohet nga TIKA dhe Instituti Kombëtar i Trashëgimisë Kulturore. Gjatë ditës së sotme, arkitektja Dorina Musai ka publikuar një foto, përmes së cilës denoncon dëmtimin e kullës së minares së kësaj xhamie

 

Kategori të tjera