Divjakë, po ndiqte hajdutët e lopës/ 57-vjeçari humb kontrollin e mjetit dhe vdes, plagoset djali

16 Korrik 2019, 09:06 | Përditesimi i fundit: 2019-07-16 17:52:14

Një aksident rrugor i ndodhur rreth orës 05:30 të mëngjesit, në vendin e quajtur "Tre urat" në Divjakë i ka marrë jetën një 57-vjeçari, Agim Muça ndërkohë që ka mbetur i plagosur djali i tij.

Report tv mëson se 57-vjeçarit, gjatë natës i kanë marrë në banesë bagëtinë. Ai është vënë në ndjekje të autorëve dhe për pasojë ka humbur kontrollin mjetit.

Mësohet se viktima po drejtonte mjetin  tip "Ford" i cili ka dalë nga rruga duke e lënë atë të vdekur në vend ndërkohë që djali i tij Rr.M, ndodhet nën kujdesin e mjekëve.

Policia njofton se grupi hetimor i cili ka shkuar në vendngjarje po punon për kapjen e autorëve të vjedhjes.

Kategori të tjera