Franca zgjeron shtetrrethimin, Greqia bllokohen lëvizjet nga ora 00:30 deri në 05:00 të mëngjesit

23 Tetor 2020, 14:45

Pamundësia për të vënë nën kontroll përhapjen e Covid-19, shtetet europiane zgjerojnë masat kufizuese. Nisur nga mesnata një pjesë e madhe e shteteve do të rrisin kufizimet e tyre, në Francë zgjerohet shtetrrethimi ndërkohë që Greqia bllokon lëvizjet gjatë natës dhe vendos rregullin për maskë të detyrueshme në publik.

Kategori të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha