Frrok Prenga, Bukmira fshati i vreshtave

4 Tetor, 18:19 | Përditesimi i fundit: 2020-10-04 21:32:51

Vreshtari Frrok Prenga rrëfen historinë e vreshtarave të Mirditës dhe ndërtimin e vreshtave me rrush në pronësi të familjes së tij. Jemi në sezonin e vjeljes së rrushit, ka nisur shtrydhja e tij dhe hedhja në fucitë e mëdha të fermentimit, prej nga del vera e kuqe.

b.ha./Shqiptarja.com

Programe të tjera

Shiko të gjitha