Gazetari Qyno: Nuk ka prova ndaj Saimir Tahirit! Është hapur gjyq me përgjime të arnuara

10 Shtator 2019, 21:51

Gazetari i Shqiptarja.com Elton Qyno tha në studion e Repolitix se nuk ka prova që faktojnë akuzat ndaj ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri. Ai tha se ai është dërguar në gjyq me disa përgjime të arnuara.

"Ka dy vjet që e kam ndjekur këtë çështje. Në dosjen e tij ka shumë indicie, por jo prova direkte që e lidhin Tahirin me këtë çështje. Ndryshe nga Gjergji Kohila i cili del hapur duke folur me një trafikant droge. Janë marrë disa përgjime të arnuara. Pra të themi shkoqur. Kemi disa përgjime të arnuara dhe të çuara në gjyq", u shpreh Elton Qyno.

  •  

Kategori të tjera