'Gjurmët që la pas' / Protesta e heshtur për largimin e shqiptarëve

1 Mars 2019, 08:36

“Gjurmët që lë pas” do të ketë emrin protesta e heshtur që do të mbahet të shtunën në sheshin Nënë Tereza në Tiranë. Të frymëzuar nga protesta në kryeqytetin maqedonas, ku qytetarë të shumtë vendosën para godinës së qeverisë maqedonase këpucët e të afërmve që janë gjtur si zgjidhje emigrimin , të rinjtë shqiptarë kanë menduar ta risjellin këtë protestë edhe në Shqipëri duke ftuar të gjithë qytetarët që të vendosin një palë këpucë të të afërmve të tyre në shesh, simbol i cili tregon gjurmët dhe mallin që ata kanë lënë në Shqipëri.Të ftuar në emisionin Rreze Dielli në Report Tv, 2 prej studentëve organizatorë treguan se ku konsiston kjo protestë.

Programe të tjera

Shiko të gjitha