Jahti me flamur slloven gjendet i braktisur në afërsi të Shëngjinit, nisin hetimet

17 Tetor, 21:53 | Përditesimi i fundit: 2020-10-17 21:54:19

Në afërsi të Shëngjinit është gjetur një jaht i braktisur me flamur slloven. Jahti është gjetur nga policia kufitare duke lundruar në ujërat në afërsi të Shëngjinit dhe po sillet drejt portit për t'u ankoruar.

Jahti i braktisur është konstatuar prej dy ditësh në afërsi të Ishmit dhe është mbajtur nën vëzhgim nga policia kufitare. Sipas burimeve nuk është gjetur asnjë dokument në mjetin lundrues.

Kategori të tjera