Justina Aliaj rrëfen pengesat për të bërë art

12 Dhjetor 2019, 14:42

Artistja e madhe Justina Aliaj është rikthyer për publikun shqiptar në Festivalin e 11-të të Këngës, një projekt ambicioz që u mbajt në Bunk’art1 për tri netë me radhë dhe që riktheu emocionet e festivalit të 47 viteve më parë. E ftuar në “Rreze Dielli”, këngëtarja e madhe ka folur rreth prapaskenave të Festivalit të 11 të këngës në vitin 1972, prapaskenat, veshtiresite e ikjes nga Shqiperia dhe familjen e saj.

Programe të tjera

Shiko të gjitha