Kadare dhe Flloko, kur dy shqiptarë të mrekullueshëm recitojnë Majakovskin së bashku në një makinë

27 Maj, 20:27

Dy shqiptarë të mrekullueshëm në një makinë: Shkrimtari ynë më i madh, Ismail Kadare dhe aktori dhe poeti plot finesë Timo Flloko. Kthehen nga Fieri, pasi shkrimtari është vlerësuar si Qytetar Nderi i Fierit, kur Drejtoresha e Qendrës Kombëtare të Librit, Alda Bardhyli, u sjell në mendje “Re me pantallona” të Majakovskit, përkthyer nga Kadare.

Kategori të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha