Liverpool s'ndalet në merkato, pasi firmosi me Alcanatara-n siguron për 50 mln euro një sulmues

19 Shtator, 15:33

Liverpool nuk kërkon të ndalet me një titull pas 30 vitesh dhe për këtë po punon fort në merkato, edhe pse si të gjithë klubet e tjera është ndikuar nga kushtet e pandemisë. Pasi firmosi me Thiago Alcantara-n për 30 mln euro sipas mediave angleze ‘the reds’ kanë mbyllur gjithçka edhe për Diogo Jota.

Për 23-vjeçarin kampionët e Anglisë kanë rënë dakord t’i pagujnë afër 50 mln euro Wolvesi-t, që e bleu në vitin 2018 nga Atletico Madrid. Portugezi luan si sulmues dhe me shumë mundësi do të ketë rolin e zëvendësuesit, pasi për momentin Salah, Firminho dhe Sane janë të paprekshëm.

r.k./Shqiptarja.com

Kategori të tjera