Luftimet në Nagorno-Karabakh, mbi 1000 viktima

24 Tetor, 17:17

Përplasje të reja shpërthyen midis Azerbajxhanit dhe forcave etnike armene për vënien nën kontroll të rajonit Nagorno-Karabakh,  një ditë pas mbajtjes së bisedimeve në Uashington për të përfunduar luftimet më vdekjeprurëse në vend.

r.k./Shqiptarja.com

Kategori të tjera