Momenti kur militantët e opozitës qëllojnë me gurë ndaj FNSH në KZAZ e Kukësit

19 Qershor 2019, 13:21

Dhunë, përplasje dhe tension në Kukës. Militantë të PD-së kanë sulmuar KZAZ-në numër 11 në ambientet e një palestre duke shqyer me forcë derën, pas së cilës ndodheshin efektivë të Forcave të Ndërhyrjes së Shpejtë.

Me një kamionçinë dhe një kavo të lidhur në fund të saj, ata kanë tërhequr derën e palestër duke e shqyer.

Ndërkohë, të tjerë militantë, por edhe zyrtarë të Bashkisë së Kukësit, mes të cilëve edhe Policia bashkiake, kanë qëlluar me gurë ndaj derës së KZAZ-së duke rrezikuar edhe efektivët e FNSH-së.

Kategori të tjera