'Mos kurseni askënd për shitblerjen e votës', Çuçi 'urdhra' krerëve të policisë: Duhet të përgatitemi!

19 Prill, 21:29

Kur na ndajnë vetëm pak ditë nga zgjedhjet e 25 prillit, ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi ka zhvilluar një mbledhje me drejtuesit qendrorë dhe vendorë të Policisë së Shtetit në një takim virtual për të diskutuar mbi mbarëvajtjen e procesit zgjedhor.  Çuçi nënvizoi se duhet të përgatitmi për mbas ditës së zgjedhjeve, pasi policia ka një rol të rëndësishëm, sidomos gjatë numërimit të votave.

'Duhet të marrim masa dhe të përgatitemi për një proces më të gjatë numërimi dhe të kemi gatishmëri të plotë, që nga dita e fillimit të numërimit, e deri në daljen e rezultatit për subjektet politike. Duhet të përgatitemi për çdo gjë se nuk dihet se çfarë tensioni mund të ngrihet nga leximi i rezultatit dhe reagimi emocional i partive të ndryshme për pritshmëritë që kanë nga këto zgjedhje.'- tha Çuçi.

Kategori të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha